Fenntartható életmódot és viselkedésmintát népszerűsítő rendezvénysorozat Palotáson
A Palotási Önkormányzat a KEOP-6.1.0/A konstrukció keretében Fenntartható életmódot és viselkedésmintát népszerűsítő rendezvénysorozatot bonyolít le Buják, Héhalom és Palotás általános iskoláiban. A projekt célja a környezetvédelmi nevelés, melyet előre meghatározott forgatókönyv és szakmai tartalom szerint valósít meg az Önkormányzat, figyelembe véve a gyerekek életkori sajátosságait.
A rendezvények helyszínei és időpontok:
1. rendezvény: Héhalom: 2. rendezvény: Palotás: 3. rendezvény: Palotás: 4. rendezvény: Buják: 5. rendezvény: Buják: |
2012. szeptember 10. 2012. szeptember 20. 2012. szeptember 21. 2012. június 13. 2012. június 14. |
A rendezvény tematikája 2 részből állt: előadásból és interaktív csoportfoglalkozásokból.
Az előadás keretein belül a diákok szemléletformáló kisfilmeket nézhetnek meg, majd tisztázásra kerültek a legfontosabb fogalmak: a fenntartható fejlődés koncepciója és a különböző viselkedésformák hatása a környezetre. A diákok irányított beszélgetés során fejthették ki véleményüket a fenntarthatóságról, a megújuló energiákról, a fogyasztás és a környezet kapcsolatáról. A fogalmak magyarázása, értelmezése a gyerek korosztályához igazítva, értelmi szintjüknek megfelelően történt.
Az előadás célja a fiatal korosztály környezettudatos életmódjának fejlesztése, elsajátítása annak érdekében, hogy a későbbiekben a mindennapok során alkalmazzák a helyes viselkedésformákat.
Az előadás végén kiadványokat vehetnek át az osztályok, így a későbbiekben is foglalkozhatnak a témával.
Az interaktív csoportfoglalkozások során különböző állomások kialakítására került sor az Intézmény tornatermében.
A diákok az alábbi foglalkozásokon vesznek részt: az ökológiai lábnyom fogalmának ismertetése és kiszámítása; több állomásos vetélkedő, melynek minden állomásán környezettudatos életmóddal kapcsolatos feladatokat kell teljesíteni.
A szervezők kérésére az osztályok a rendezvényt megelőzően különböző típusú hulladékokat gyűjtenek, melyekből a diákoknak használati tárgyat kellett készíteni a helyszínen. Az Öko-kézműves foglalkozásokon a gyerekek ékszereket, dísztárgyakat készíthetnek környezetbarát alapanyagokból, azokat újrahasznosítva. Az ötletbörzén pedig gyakorlati megoldásokat kell találniuk az iskolában történő energiatakarékosságra.
A rendezvény után a tanulók rajzpályázaton vehetnek részt. A pályázat témája tanulók és családjuk mindennapjaiban a nem fenntartható életmód és fogyasztási szokások újszerű, figyelemfelkeltő bemutatása. A rajzokat rövid kísérő szöveggel együtt lehet benyújtani a pályázatra, ahol a kísérő szöveg célja a pazarlás bemutatása, annak negatív következményire felhívva a figyelmet. A pályázatról a felhívás minden iskola hirdető tábláján megtalálható. Az első három helyezett díjazásban részesül.
Kedvezményezett: |
Közreműködő szervezet: |